Produkty

Blaty na stoły

Nic tak nie dopełnia wykończenia wnętrza salonu lub jadalni jak stół z drewnianym, litym blatem. Wykonujemy zarówno klasyczne blaty z prostymi krawędziami, jak i naturalne z nieobrzynanych desek OFLIS. W ofercie mamy również opcję wykonania dostawek, służących do powiększenia stołu w razie konieczności.

W naszej ofercie posiadamy wyłącznie blaty lite, oznacza to, że lamele użyte do produkcji nie mają łączeń poprzecznych (tzw. mikrowczepów).

Produkujemy blaty standardowej grubości 40mm. Jeśli potrzebujesz innych, nie jest dla nas wyzwaniem wykonanie blatu o dowolnych parametrach. Zapraszamy do skorzystania z formularza, by się z nami skontaktować. Maksymalna długość pojedynczego blatu to 4000mm.

Klasy wykończenia, wpływające na charakter gotowego blatu:

Klasa AA Pure

Lamele szerokości 40-70mm, bez bielu, dopuszczalne sporadyczne sęki ołówkowe do 5mm i naturalne przebarwienia, drewno dobrane kolorystycznie.

Klasa AB Natural

Lamele szerokości 70-100mm, bez bielu, dopuszczalne sęki zdrowe i zrośnięte do 25mm, naturalne przebarwienia, bez spękań, dopuszczalne różnice w odcieniu lameli.

Klasa BC Rustic

Lamele szerokości do 220mm, dopuszczalny zdrowy biel, sęki zdrowe, czarne, otwarte, mikropęknięcia nie mające wpływu na cechy techniczne produktu, opcjonalnie wypełnione czarną żywicą, dopuszczalne duże przebarwienia i różnice w odcieniach.

W ramach szerokiej personalizacji oferujemy dodatkowe opcje wykończenia:

  • Lakierowanie – stosujemy lakiery akrylowe, dwuskładnikowe, tworzące powłoki o doskonałej twardości, przy czym zachowujące elastyczność potrzebną do kompleksowego zabezpieczenia powierzchni naturalnego materiału, jakim jest drewno. Posiadają wysoką odporność na działanie wody, alkoholi i środków czystości.
  • Olejowanie – tworzy naturalną powłokę, odporną na temperaturę oraz płyny stosowane w gospodarstwie domowym. Olej posiada przyjemny zapach i jest przystosowany do łatwej renowacji w warunkach domowych. Produkt podkreśla piękno usłojenia i pozwala na zachowanie w dotyku efektu naturalnego drewna.
  • Szczotkowanie – pogłębia słoje, nadaje delikatnej struktury powierzchni.
  • Wypełnienie ubytków w klasie BC czarną żywicą – podnosi walory użytkowe blatu z naturalnymi pęknięciami, jednocześnie zapewniając świetny efekt wizualny.
  • Obróbka dwustronna – dla produktów widocznych po montażu również od dołu.
  • Obróbka krawędzi do malowania – kompleksowe przygotowanie krawędzi surowego blatu frezami R1, R5 lub R10 przed malowaniem. Przy zamówieniu malowania obróbka zawarta w cenie.
Strona korzysta z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.