Produkty

Blaty Kuchenne

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, to tu spędzamy najwięcej czasu, przygotowując posiłki dla siebie i rodziny lub pijąc kawę ze znajomymi. Zadbaj o to , by czuć się w niej przytulnie i komfortowo. Do tego najlepiej sprawdzą się naturalne blaty z litego drewna.

Nasze blaty są wykonane w technologii litego drewna, oznacza to, że lamele użyte do ich produkcji nie mają łączeń poprzecznych (tzw. mikrowczepów).

Blaty oferujemy w podstawowych wariantach grubości 30mm oraz 40mm. Jeśli jednak potrzebują Państwo innych, nic straconego, wykonamy blat o dowolnych parametrach. Zapraszamy do skorzystania z formularza, by się z nami skontaktować. Maksymalna długość pojedynczego blatu to 4000mm.

Wykonujemy również blaty z wcięciami pod parapety, wycięcia pod armaturę lub elementy konstrukcyjne. O szczegóły prosimy pytać naszych doradców.

Klasy wykończenia, wpływające na charakter gotowego blatu:

Klasa AA Pure

Lamele szerokości 40-70mm, bez bielu, dopuszczalne sporadyczne sęki ołówkowe do 5mm i naturalne przebarwienia, drewno dobrane kolorystycznie.

Klasa AB Natural

Lamele szerokości 70-100mm, bez bielu, dopuszczalne sęki zdrowe i zrośnięte do 25mm, naturalne przebarwienia, bez spękań, dopuszczalne drobne różnice w odcieniu lameli.

Klasa BC Rustic

Lamele szerokości do 220mm, dopuszczalny zdrowy biel, sęki zdrowe, czarne, otwarte, mikropęknięcia nie mające wpływu na cechy techniczne produktu, opcjonalnie wypełnione czarną żywicą, dopuszczalne duże przebarwienia i różnice w odcieniach.

W ramach szerokiej personalizacji oferujemy dodatkowe opcje wykończenia:

  • Lakierowanie – stosujemy lakiery akrylowe, dwuskładnikowe, tworzące powłoki o doskonałej twardości, przy czym zachowujące elastyczność, potrzebną do kompleksowego zabezpieczenia powierzchni naturalnego materiału, jakim jest drewno. Posiadają wysoką odporność na działanie wody, alkoholi i środków czystości.
  • Olejowanie – tworzy naturalną powłokę, odporną na temperaturę oraz płyny stosowane w gospodarstwie domowym. Posiada przyjemny zapach i jest przystosowany do łatwej renowacji w warunkach domowych. Produkt podkreśla piękno usłojenia i pozwala na zachowanie w dotyku efektu naturalnego drewna.
  • Szczotkowanie – pogłębia słoje, nadaje delikatnej struktury powierzchni.
  • Wypełnienie ubytków w klasie C czarną żywicą – podnosi walory użytkowe blatu z naturalnymi pęknięciami, jednocześnie zapewniając świetny efekt wizualny.
  • Obróbka dwustronna – dla produktów widocznych po montażu również od dołu.
  • Obróbka krawędzi do malowania – kompleksowe przygotowanie surowego blatu do malowania frezami R1, R5 lub R10. Przy zamówieniu malowania obróbka zawarta w cenie.
Strona korzysta z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.